Święci u Wszystkich Świętych

SZ

publikacja 01.11.2016 00:15

Procesja z relikwiami przeszła ulicami Gliwic.

Święci u Wszystkich Świętych Młodzież z relikwiami na gliwickim rynku Szymon Zmarlicki /Foto Gość

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła wierni najpierw modlili się na nieszporach po wieczornej Mszy.

W kazaniu ks. Robert Potempa przypomniał, że człowiek nie dąży do świętości rozumianej jako dorównanie bezgrzesznemu ideałowi, bowiem święci też chodzili do spowiedzi.

Podkreślał, że świętość realizuje się w miłości do bliźniego, czego nie da się spełnić, zamykając się w pustym pokoju. - Tam ciężko byłoby grzeszyć, ale równie ciężko byłoby zostać świętym - zauważył.

Zwracał też uwagę, że relacja z Bogiem ma być rozumna, a nie powinna pozostawać jedynie uczuciem wywoływanym emocjami.

Po nieszporach spod katedry wyruszył orszak z flagami i relikwiami świętych. Wśród nich byli m.in. św. o Pio, św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna, św. o. Maksymilian Kolbe, bł. ks. Jerzy Popiełuszko...

Procesja przeszła ulicami miasta i przez gliwicki rynek, by dotrzeć do kościoła pw. Wszystkich Świętych. Tam osoby, które niosły relikwie, ustawiły je na ołtarzu. Na zakończenie wierni zaśpiewali Litanię do Wszystkich Świętych i otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Święci u Wszystkich Świętych   Relikwie na ołtarzu kościoła pw. Wszystkich Świętych Szymon Zmarlicki /Foto Gość