Magis z ŚDM

Klaudia Cwołek

publikacja 20.07.2016 17:35

Młodzież z ośmiu krajów przygotowuje przedstawienie o św. Ignacym Loyoli.

Magis z ŚDM Przedstawienie będzie o św. Ignacym z Loyoli Klaudia Cwołek /Foto Gość

W Gliwicach w Centrum „Theotokos” przebywa 18-osobowa grupa młodzieży z Kolumbii, Wielkiej Brytanii, Francji, Kenii, Tanzanii, Irlandii, Malty i Belgii.

Przyjechali w ramach programu Magis 2016, połączonego ze Światowymi Dniami Młodzieży, który przygotowali jezuici dla swoich duszpasterstw z wielu stron świata. W sumie uczestniczy w nim ok. 1600 osób z ponad 50 krajów. Wszyscy najpierw przyjechali do Łodzi, skąd rozjechali się na tzw. eksperymenty (warsztaty) do różnych miejsc, przede wszystkim w Polsce, ale również do Czech, na Słowację i Litwę. Ich hasło zaczerpnięte z modlitwy św. Ignacego to: „To give and not to count the cost” – "Dawać, a nie liczyć".

W Gliwicach grupie towarzyszy polska ekipa na czele z o. Mirosławem Bożkiem i Łucją Grekowicz Centrum „Theotokos”. Wspierają ich parafianie, którzy regularnie przynoszą dary do kuchni.

Wszyscy uczestniczą w warsztatach teatralnych, połączonych z jezuickim programem duchowym. – Jestem zaskoczona, że tak łatwo jest nam się dogadać, że ludzie są tak otwarci. I że możemy się spotkać w tak dużej grupie wierzącej młodzieży, która nie tylko mówi, ale faktycznie żyje Panem Jezusem. Oni tym naprawdę emanują – podkreśla Łucja Grekowicz.

Owoce ich pracy będzie można zobaczyć już w piątek 22 lipca po Mszy św. o 18.00, podczas przedstawienia o św. Ignacym Loyoli z wprowadzeniami po polsku, które odbędzie się na schodach sanktuarium Matki Bożej Kochawińskiej w Gliwicach, na osiedlu Kopernika. Zapraszamy.

Magis z ŚDM   Próba przed przedstawieniem Klaudia Cwołek /Foto Gość