Zagrali dla dzieci

m

publikacja 27.06.2016 08:43

Chociaż na godzinę przed spotkaniem przeszła burza, planowany mecz odbył się bez zakłóceń, a publiczność dopisała. Rywalizujące drużyny miały ten sam cel - zdobyć pieniądze na parafialne półkolonie.

Zagrali dla dzieci Konkurs w przeciąganiu liny Archiwum parafii

Na boisku LKS Dragon Rusinowice w meczu charytatywnym rozegranym 26 czerwca drużyna Oldbojów Dragona zmierzyła się z drużyną Plaków. Tę drugą tworzą osoby związane z rusinowicką parafią - wikary ks. Kazimierz Tomasiak, szafarze, ministranci, lektorzy i inni zaangażowani w parafii.

Dochód z imprezy przeznaczony został na półkolonie dla około stu dzieci i młodzieży, które od lat organizuje parafia w Rusinowicach. Chociaż rywalizacja na murawie zakończyła się zwycięstwem drużyny Oldbojów Dragona wynikiem 4:2, to organizatorzy podkreślają, że tak naprawdę chodziło w nim o wygraną dzieci.

Cieszą się z zainteresowania, szacują, że w imprezie mogło wziąć udział około 500 osób. Oprócz parafian obecni byli też uczestnicy turnusu rehabilitacyjnego z tutejszego Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej razem z opiekunami oraz wielu gości.

Pomysłodawcami imprezy byli ks. Kazimierz Tomasiak i prezes klubu Zygmunt Gmyrek. W przerwie meczu odbył się konkurs w przeciąganiu liny i konkurs rzutów karnych dla dzieci, w którym każdy strzał był nagradzany słodyczami.

Zagrali dla dzieci   W meczu charytatywnym drużyna Oldbojów Dragona zmierzyła się z drużyną rusinowickiej parafii Archiwum parafii