Prośba o oddanie krwi przed ŚDM

kc /kuria.gliwice.pl

publikacja 13.06.2016 18:34

W sobotę 2 lipca zostaną uruchomione wszystkie oddziały terenowe RCKiK.

Prośba o oddanie krwi przed ŚDM Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach Roman Koszowski /Foto Gość

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zwrócił się do biskupa gliwickiego z prośbą o wsparcie w poinformowaniu i zachęceniu parafian diecezji do oddawania krwi na organizowanych akcjach, szczególnie w miesiącu lipcu.

„Nasze Centrum zaopatruje w krew 167 szpitali i klinik województwa śląskiego. Aby zabezpieczyć wszystkich pacjentów, dziennie do oddania krwi powinno zgłosić się ok. 500 osób. Oznacza to, że RCKiK w Katowicach na bieżąco gromadzi odpowiednie zapasy krwi, a w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży rezerwy muszą być znacząco zwiększone” – czytamy w liście.

Dyrektor RCKiK wyjaśnia, że nie jest możliwe wcześniejsze zgromadzenie dużych zapasów, ponieważ krew po oddaniu zachowuje swoje właściwości lecznicze przez okres 42 dni. Dlatego tak ważne jest, aby wierni zechcieli oddać krew właśnie w lipcu, bezpośrednio przed wizytą Ojca Świętego.

W sobotę 2 lipca w godz. 8.00–13.00 zostaną uruchomione wszystkie oddziały terenowe RCKiK, aby umożliwić oddawanie krwi także osobom pracującym.

Pełna treść listu dostępna jest na stronie Kurii gliwickiej.