Wielkie świętowanie w Gliwicach

mf

publikacja 07.06.2016 15:10

Już z sobotę w Gliwicach odbędzie się Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny, a po nim uwielbienie i piknik w parku Chopina z różnymi atrakcjami dla dzieci.

Wielkie świętowanie w Gliwicach Spotkanie w parku Chopina podczas ubiegłorocznego marszu Mira Fiutak /Foto Gość

Wielkie świętowanie rozpoczyna się Eucharystią w katedrze o 11.00. Marsz przejdzie na Rynek, plac Krakowski, pod Urząd Miasta i do parku Chopina. Łączy dwie inicjatywy – Marsz dla Jezusa oraz Marsz dla Życia i rodziny. Będzie miał charakter ewangelizacyjny i ekumeniczny. Pójdą w nim i modlić się będą w ważnych punktach miasta chrześcijanie różnych wyznań.

Zakończenie marszu zaplanowane zostało w parku Chopina. Tam o 15.00 rozpocznie się dalsze uwielbienia Boga, ale również czas świętowania. Na marsz zaproszeni są wszyscy – starsi i młodsi, rodziny z dziećmi. Z myślą o nich wszystkich przygotowany został ten czas zaplanowany w parku.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali dużo atrakcji. Przygotują dla  nich Kącik Malucha z grami, zabawami i konkursami. Będzie basen z kulkami, zjeżdżalnia, trampolina. Zabawy i gry dla najmłodszych poprowadzą osoby z Fundacji „Dr Clown”, będzie malowanie twarzy i inne atrakcje.

W tym czasie organizatorzy zaplanowali tez czas na posiłek. Będą potrawy z grilla i kawiarenka z domowym ciastem.

Uwielbienie w parku Chopina na początek poprowadzi Dom Modlitwy. Następnie będzie czas pikniku rodzinnego, czyli ciąg dalszy spotkania pt. „Życie, rodzina – moja pasja”, gdzie zaplanowano świadectwa życia, nawrócenia, rodziny. W programie  spotkania jest koncert CDN, uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Mamre, pantomima, kolejne uwielbienie Live Worship, a o 19.30 koncert warsztatów gospel z Peterem Francisem&Gabrielą Gąsior. 

Przez cały czas będzie można też zaopatrzyć się w książki i na stoisku księgarni chrześcijańskiej. W przygotowanie wydarzenia włączyły się różne wspólnoty i organizacje. Więcej informacji i szczegółowy program można znaleźć na: www.inicjatywamissio.pl.