Mocne dźwięki dla Tego, który jest mocą

Mira Fiutak

publikacja 04.06.2016 01:18

W zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca tego wieczoru zagrali najlepsi muzycy chrześcijańscy.

Mocne dźwięki dla Tego, który jest mocą Zespół TGD zaśpiewał w Zabrzu głównie utwory ze swojej najnowszej płyty, która właśnie miała premierę Mira Fiutak /Foto Gość

Koncert "Are you ready to say YES?", pomyślany jako rozgrzewka przed Światowymi Dniami Młodzieży, grany jest w 4 miastach – Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu i Warszawie.

Ponad trzy godziny muzyki, uwielbiania Tego, dla którego to całe przedsięwzięcie w lipcu będzie miało swój finał w Krakowie, wspólnej modlitwy z kolejno pojawiającymi się na scenie muzykami. A wystąpili Arkadio, niemaGOtu, TAU, Maleo Reggae Rockers i na zakończenie TGD.

Zabrzański koncert 3 czerwca przypadł w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o czym przypominali ze sceny muzycy. – Wszyscy, którzy tu jesteśmy, jesteśmy miłością Jezusa, więc to jest nasze święto – powiedział Jakub Blycharz, autor hymnu ŚDM "Błogosławieni miłosierni" i lider zespołu niemaGOtu. – Wyznawajcie z nami to, że Jezus Chrystus, Syn Maryi, Syn Boga żywego, jest naszym Panem. Jego chcemy głosić, módlcie się z nami – zachęcał.

– Jesteście wpisani w Jego serce. Nabyci cenną krwią, nikt za was tyle nie zapłacił, ile Jezus. Jesteśmy Jego, a On jest godzien... Właśnie teraz będziemy wyśpiewywać to, czego On jest godzien – powiedział, zanim zespół rozpoczął "Psalm 126".

Tego dnia swoją premierę miała najnowsza płyta TGD zatytułowana "Wracam do domu" i głównie utwory z niej zaśpiewał zespół. Muzycy dzielili się świadectwem życia z Jezusem i dla Niego i zachęcali do oddania Mu swojego życia.

Pierwszy koncert "Are you ready?" odbył trzy dni temu w Krakowie. Po zabrzańskim będą jeszcze dwa – 10 czerwca muzycy zagrają we Wrocławiu, a 12 czerwca w Warszawie. Dochód z wszystkich koncertów przeznaczony jest na organizację ŚDM. Przede wszystkim na wsparcie wolontariatu. Na stoiskach informacyjnych dostępne były przewodniki dla wolontariuszy. To już ostatnie chwile, kiedy można zgłaszać się do wolontariatu na ŚDM.

– Wszystkich zgłoszeń mieliśmy 22 tysiące, z tego prawie 17 tysięcy wolontariuszy jest już zarejestrowanych. To jest potężna grupa – mówi Kamila Skupień z departamentu wolontariatu Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Krakowie. – Poprzez te koncerty chcemy już podziękować za ich zaangażowanie, niektórzy działają już od ponad roku. Przygotowują się w swoich parafiach i diecezjach w całej Polsce – wyjaśnia.

Organizatorzy koncertów chcieli przypomnieć, że takie przedsięwzięcie jak ŚDM nie może zaistnieć bez dużej grupy wolontariuszy, od których w dużym stopniu zależy atmosfera tego spotkania.