Dyrektor Instytutu Onkologii odwołany

sz

publikacja 29.04.2016 03:58

To niespodziewana decyzja. Kto zastąpi na stanowisku prof. Leszka Miszczyka?

Dyrektor Instytutu Onkologii odwołany Prof. Leszek Miszczyk został w czwartek niespodziewanie odwołany ze stanowiska dyrektora IO w Gliwicach Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Jak podał w czwartek portal dziennikzachodni.pl, dyrektor Centrum Onkologii w Warszawie prof. Jan Walewski niespodziewanie odwołał ze stanowiska p.o. dyrektora IO w Gliwicach prof. Leszka Miszczyka, podczas gdy ten przebywał na konferencji naukowej za granicą.

Na spotkaniu przedstawicieli gliwickiej placówki z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, które odbyło się dzień wcześniej w Warszawie, nic nie zapowiadało takiej decyzji. K. Radziwiłł miał na nim zapewnić, że śląska filia nie będzie musiała przekazywać wypracowanych przez siebie zysków na pokrywanie zadłużenia centrali w Warszawie oraz oddziału w Krakowie.

Jako kandydata do objęcia stanowiska dyrektora szpitala wymienia się Krzysztofa Składowskiego, kierownika I Kliniki Radioterapii IO w Gliwicach oraz sekretarza Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.