Księża z rakietami

Klaudia Cwołek

publikacja 09.04.2016 19:52

Zakonnicy mieli silną reprezentację, ale wygrał ksiądz diecezji opolskiej.

Księża z rakietami Otwarcie mistrzostw Klaudia Cwołek /Foto Gość

Na kortach Klubu Sportowego Mostostal Zabrze odbyły się dziś II Metropolitalne Mistrzostwa Księży i Osób Konsekrowanych w Tenisie Ziemnym.

Mimo kameralnego charakteru spotkania (było tylko 5 zawodników) odbyło się oficjalne otwarcie z udziałem m.in. ks. dr. Grzegorza Śmiecińskiego, sekretarza metropolity katowickiego, który objął patronat nad mistrzostwami, wiceprezydenta Zabrza Krzysztofa Lewandowskiego oraz przedstawicieli władz klubu

– Ksiądz arcybiskup ma tylko jedno dopowiedzenie: Prosi bardzo, by wygrał najlepszy. Myślę, że z tym nie będzie problemu – mówił ks. Śmieciński, składając życzenia przed rozpoczęciem zawodów.

Po przyjaznej rywalizacji ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zajął ks. Norbert Nowotny z diecezji opolskiej, drugie o. Dobrosław Mężyk, franciszkanin, a trzecie również franciszkanin, o. Florentyn Muszyński. Grali ponadto oblat o. Mieczysław Hałaszko z Kędzierzyna-Koźla i ks. Jacek Staniec z archidiecezji katowickiej.

Księża z rakietami   Puchary metropolity katowickiego dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w mistrzostwach Klaudia Cwołek /Foto Gość – Pomysł zrodził się w głowie abp. Wiktora Skworca, który przez parę lat przypominał mi, że coś takiego można by zrobić. Kiedy został metropolitą katowickim, pojawił się pomysł, żeby zorganizować mistrzostwa metropolitalne. W zeszłym roku odbyły się pierwsze zawody, w tym roku przypadają drugie. Wielu tenisistom obowiązki duszpasterskie nie pozwoliły dzisiaj przyjechać, choć bardzo chcieli być obecni, zagrać, rywalizować – wyjaśnia ks. Norbert Nowotny.

– Przede wszystkim liczy się to, że tutaj jesteśmy. Że przyjechaliśmy, spotkaliśmy się, znamy się – mówi o.Florentyn Muszyński z klasztoru w Rybniku-Zamysłowie. – Tenis to jest coś, co mi bardzo dużo daje w życiu i powołaniu. Dlatego, że to jest sposób na odreagowanie, dobre spędzanie wolnego czasu i też uczy mnie pokory, jak przegrywać.   

Dzisiejsze zawody zakończyły się wręczeniem pucharów, ufundowanych przez metropolitę katowickiego. Były też pamiątki od redakcji "Gościa Niedzielnego", który objął patronat medialny nad spotkaniem. 

Księża z rakietami   Zwycięzcy mistrzostw: o. Dobrosław Mężyk (II miejsce), ks. Norbert Nowotny (I miejsce) i o. Florentyn Muszyński (III miejsce) Klaudia Cwołek /Foto Gość