Znamy już nagrodzone zdjęcia

mf

publikacja 11.01.2016 15:55

W konkursie fotograficznym "Gościa" zwyciężyło zdjęcie 17-letniego Artura Wyciska z Byciny.

Znamy już nagrodzone zdjęcia   Pierwsze miejsce w konkursie Artur Wycisk

Internauci najwięcej głosów oddali na zdjęcie Artura Wyciska, który wygrał z dużą przewagą głosów nad pozostałymi uczestnikami. Następne w kolejności znalazły się zdjęcia Katarzyny Mokrzyckiej-Michalskiej z Gliwic (II miejsce) i Rafała Babika z Zabrza (III miejsce). Jedna nadesłana praca nie spełniła warunków konkursu.

Znamy już nagrodzone zdjęcia   Drugie miejsce w konkursie Katarzyna Mokrzycka-Michalska Znamy już nagrodzone zdjęcia   Trzecie miejsce w konkursie Rafał Babik

Wyróżnienie redakcji przyznajemy Eugeniuszowi Oleszczakowi z Gliwic za zdjęcie przystrojonej choinki z widokiem na wieżę kościoła Wszystkich Świętych, najstarszego gliwickiego kościoła. W tym ujęciu spodobało nam się połączenie cennej architektury miasta, świątecznego nastroju stworzonego we wnętrzu domu oraz nadziei i świeżości, jaką wnosi w tę kompozycję otwarte okno.

Znamy już nagrodzone zdjęcia   Wyróżnienie w konkursie przyznane przez naszą redakcję Eugeniusz Oleszczak

Zwycięzca konkursu Artur Wycisk mieszka w Bycinie, jest uczniem II klasy LO nr 7 w Gliwicach. Mówi o sobie, że jest początkującym fotografem. Konkurs „Gościa” jest szóstym, na który wysłał swoje zdjęcie. We poprzednich był w czołówce, ale nie zajął jeszcze pierwszego miejsca.

Opowiedział o swoich świętach nietypowo, bo nie wprost. – Kiedy przeczytałem o konkursie w gazecie, zaraz przypomniałem sobie, że mój wujek ma niedaleko swojego domu taką przyczepę kempingową. Udekorowałem ją świątecznie i zrobiłem zdjęcie. W przygotowaniu tego miejsca pomagali mi wujek, kuzynka i kuzyn – opowiada. Chciał w ten sposób powiedzieć o tym, co jest najważniejsze w tym czasie świąt Bożego Narodzenia. – Moim zdaniem świętować Boże Narodzenie można wszędzie. To nie musi być wspaniały dom. To może być też takie miejsce jak na moim zdjęciu. Tak naprawdę nie jest ważne gdzie, ale z kim się obchodzi święta – mówi. U nich ten czas świąteczny spędza się w rodzinie. – Nie pozwalamy, żeby ktoś w tym czasie był samotny – dodaje.

Nagrodzone zdjęcie publikujemy również w papierowym  wydaniu "Gościa Gliwickiego" na 17 stycznia.