Anioły pokonały diabły miłosierdziem

Szymon Zmarlicki

publikacja 06.01.2016 18:22

Czterech królów przeszło w orszaku ulicami Tarnowskich Gór. Na placu Wolności w starciu między dobrem i złem kluczowy okazał się... hymn Światowych Dni Młodzieży.

Anioły pokonały diabły miłosierdziem Orszak prowadziła Gwiazda Betlejemska, za którą podążali na koniach trzej, a nawet czterej królowie oraz tłumy tarnogórzan Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Orszak Trzech Króli w Tarnowskich Górach zorganizowała młodzież z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Reptach Śląskich. Pochód wyruszył w południe sprzed kościoła śś. Apostołów Piotra i Pawła.

Na czele utworzyły się trzy korowody - czerwony, zielony i niebieski - złożone z uczniów salezjańskiej szkoły. Wielu z nich wymachiwało ogromnymi kolorowymi flagami. Za nimi jechał duży samochód, z którego organizatorzy prowadzili wydarzenie, a zespół muzyczny grał i śpiewał kolędy. Z kolei wokół krążyła armia aniołów, które rozdawały dołączającym do orszaku tłumom papierowe korony, naklejki i śpiewniki.

Uczestnicy - młodzież, starsi oraz wiele rodzin z małymi dziećmi - na trasie orszaku obejrzeli kilka scenek nawiązujących do ewangelicznej historii Maryi i Józefa oraz Mędrców ze Wschodu. Zobacz nagranie przedstawiające podstęp Heroda, któy przemawiał z balkonu kamienicy przy ul. Piłsudskiego:

6.01.2016 - Orszak Trzech Króli w Tarnowskich Górach - Mansjon Heroda
Paweł Płonka
Z kolei na placu Wolności widzowie znów mieli okazję obejrzeć walkę dobra ze złem. Jednak tym razem zamiast kłębów ognia buchających z gardeł rozwścieczonych diabłów zabrzmiał hymn ŚDM w Krakowie pt. "Błogosławieni Miłosierni", który przepędził nieczyste moce i przyczynił się do tryumfu aniołów.

Stamtąd ulicą Krakowską orszak dotarł przed stajenkę na tarnogórskim rynku, gdzie królowie oddali pokłon narodzonemu Dziecięciu i złożyli swoje dary. Tuż po nich przed małym Jezusem przyklęknęli lokalni politycy - burmistrz Arkadiusz Czech, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Olszewski oraz posłanka Barbara Dziuk.

Koniecznie zobacz dostojnych królów, piękne anioły i tłumy mieszkańców w galerii zdjęć z przemarszu całego orszaku!