Eucharystia o 15.00

mf

publikacja 11.12.2015 12:28

Eucharystia rozpocznie się dokładnie w Godzinie Miłosierdzia. Będzie sprawowana w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 15.00.

Eucharystia o 15.00 Modlitwa przed obrazem Jezusa Miłosiernego w kościele św. Franciszka Mira Fiutak /Foto Gość

Już dzisiaj w kościele św. Franciszka w Zabrzu, na Zaborzu (ul. Wolności 446), odprawiona zostanie ta comiesięczna Eucharystia. – Ta Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym jest inicjatywą młodych kapłanów, wikarych naszej parafii. Będziemy modlić się w intencji naszej wspólnoty, o ożywienie życia religijnego w parafii – mówi proboszcz, ks. Andrzej Iwanecki.

– Mam nadzieję, że również w pozostałe dni, w godzinie miłosierdzia, ludzie częściej niż zwykle będą nawiedzać kościół, który u nas jest otwarty przez cały dzień. Może na przykład umawiając się w większej grupie na wspólną modlitwę – zachęca proboszcz.

W Roku Jubileuszowym obraz Jezusa Miłosiernego, który znajduje się w tej parafii, został oddany do renowacji, a następnie umieszczony w nowym miejsu, gdzie jest bardziej dostępny dla wiernych i gdzie jest większa przestrzeń do modlitwy. – Drzwi zostały otwarte. Dary są przygotowane, a skarbiec otworzony – mówi o tym szczególnym czasie w Kościele ks. Iwanecki. – A to, czy po nie sięgniemy, zależy od nas. My, duszpasterze, mamy w tym czasie przypominać o tym wiernym i pomóc im otwierać się na te łaski – dodaje.

Obraz, który znajduje się w kościele św. Franciszka, namalowany został przez Adolfa Hyłę, autora przedstawienia Jezusa Miłosiernego rozpoznawalnego dziś na całym świecie. Jest jednym z ponad dwustu obrazów wykonanych przez tego malarza z Krakowa znajdujących się w Polsce i za granicą.