Tour de Pologne na Śląsku

sz /PAP

publikacja 04.08.2015 18:57

Włoch Matteo Pelucchi wygrał trzeci etap wyścigu. Zobacz kolarzy i kibiców na trasie premii specjalnej w Tarnowskich Górach!

Tour de Pologne na Śląsku Lider grupy ucieczkowej na tarnogórskim rynku Szymon Zmarlicki /Foto Gość Tegoroczna, 72. edycja Tour de Pologne przebiega od Bałtyku po Tatry. Podczas trzeciego etapu kolarze przemierzali odcinek o długości 166 km między Zawierciem a Katowicami.

Trasa przebiegała m.in. pętlą przez Tarnowskie Góry, gdzie została wyznaczona premia specjalna. Zgarnął ją reprezentant Polski Marcin Białobłocki, który znalazł się w kilkuosobowej grupie tzw. uciekinierów.

Przy trasie zebrało się najwięcej jak dotychczas kibiców, których dodatkowo zachęciła słoneczna pogoda. Tysiące żegnały peleton w Zawierciu, tłumy dopingowały kolarzy w Tarnowskich Górach i Piekarach Śląskich.

Na mecie obok Spodka tryumfował Włoch Matteo Pelucchi z ekipy IAM Cycling, który odniósł drugie z rzędu zwycięstwo etapowe w Tour de Pologne. Koszulkę lidera zachował Niemiec Marcel Kittel (Giant).

Pelucchi wyprzedził po finiszu z peletonu swojego rodaka Giacomo Nizzolo (Trek) oraz Belga Toma van Asbroecka (LottoNL). W czołówce zabrakło polskich kolarzy.