Szukają wolontariuszy

m

publikacja 08.05.2015 08:30

Pójść do kina czy na koncert? To nie zawsze takie proste, kiedy jest się osobą niepełnosprawną.

Szukają wolontariuszy Szukają wolontariuszy, którzy pomogą osobom niepełnosprawnym w wyjściu do kina czy teatru Agnieszka Kocznur /Foto Gość

Kilka osób z Zabrza postanowiło wyjść temu naprzeciw i zebrać grupę wolontariuszy, która służyłaby im różnego rodzaju wsparciem.

– Chcemy połączyć dwie rzeczy. Dotrzeć do osób niepełnosprawnych, które nie wychodzą z domu, a ciągle takie jeszcze są. I zebrać grupę wolontariuszy, którzy będą chcieli im pomóc – wyjaśnia Agnieszka Wloka. Na przykład wyjść razem do kina, teatru czy koncert, ułatwić korzystanie z różnych form kultury w mieście.

W przyszłości chcą organizować dla niepełnosprawnych wykłady z różnych dziedzin czy zajęcia warsztatowe. – Zobaczymy, kto się do nas zgłosi, i wtedy będziemy dostrajać się do potrzeb tych osób. Bo może osoby starsze nie tyle będą potrzebowały kogoś, kto z nimi wyjdzie do kina, ale po prostu odwiedzi i najzwyczajniej w świecie porozmawia – zauważa.

Na razie pomysłodawcy tworzą bazę osób zainteresowanych ich pomysłem - niepełnosprawnych z Zabrza i najbliższej okolicy oraz wolontariuszy, którzy chcieliby się włączyć w te działania. Kontakt: Agnieszka Wloka - tel. 662 624 352, e-mail: wloczka@onet.eu. Podkreślają, że czekają na wolontariuszy w różnym wieku, nie tylko młodzież, ale również osoby starsze.