Rozśpiewane miasto

Jan Maniura

publikacja 28.04.2015 20:07

W Zespole Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu 27 i 28 kwietnia odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Religijnej.

Rozśpiewane miasto Mali wykonawcy z przedszkoli wraz z jury i Renatą Sady, zastępcą dyrektora w szkole katolickiej Jan Maniura

W pierwszym dniu w konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych, w drugim dzieci z lublinieckich przedszkoli. – Bardzo się cieszę, że Lubliniec jest rozśpiewanym miastem, zwłaszcza młodych ludzi – powiedział na rozpoczęcie festiwalu Edward Maniura, burmistrz Lublińca.

W festiwalu wzięło udział 16 uczniów szkół podstawowych oraz 15 przedszkolaków. Pomiędzy ich występami, zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein w krótkim i zabawnym programie. Festiwal prowadziła Renata Kożuch ze szkoły katolickiej, a uczestników zapowiadała para konferansjerów, uczniów klasy II – Zuzanna Kos i Piotr Kierach.

Rozśpiewane miasto   Uczestnicy i laureaci festiwalu ze szkół podstawowych wraz z dyrekcją szkoły, jury oraz opiekunami Jan Maniura Celem festiwalu jest propagowanie treści religijnych w piosenkach, dekoracjach i choreografii, a także uwrażliwienie na śpiew, muzykę, rozwijanie słuchu muzycznego. Dodatkowym celem jest również umacnianie więzi między dziećmi z różnych środowisk oraz nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.

Występy były oceniane przez jury w składzie: Maria Domagała, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu, Sonia Wachowska, nauczycielka w szkole muzycznej oraz Krzysztof Gembala, nauczyciel w szkole katolickiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty.