Sztafeta potrójnego miłosierdzia

mf

publikacja 11.04.2015 11:16

Na starcie staną biegacze, potem przekażą pałeczkę jeźdźcom na koniach, na ostatniej zmianie pojadą motocykliści.

Sztafeta potrójnego miłosierdzia Pomysłodawca sztafety, ks. Rafał Przybyła (pierwszy z lewej) wystartuje w grupie na koniach Wioletta Klytta

W Niedzielę Miłosierdzia, odbędzie się w Zabrzu Sztafeta Miłosierdzia. Do pokonania będzie około 20 kilometrów, a celem jest wsparcie trzech dzieł: organizacji hipoterapii przez Stowarzyszenie Miłośników Koni „Hubertus”, Fundacji „Iskierka” działającej na rzecz dziecięcego oddziału hematologii i onkologii zabrzańskiego szpitala oraz Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Modlitwa i Czyn”, które buduje dom dla niepełnosprawnych w Biskupicach.

– Chciałem zintegrować te środowiska, żeby wspólnie coś zorganizować dla Bożego Miłosierdzia – mówi pomysłodawca ks. Rafał Przybyła, duszpasterz miłośników koni w diecezji gliwickiej. W organizacji imprezy wspiera go Stowarzyszenie Miłośników Koni „Hubertus”.

– Miłosierdzie można czynić na różne sposoby. Nie tylko składając ofiary czy oddając 1 procent podatku, ale też np. przez zwrócenie uwagi na dzieła, które podejmuje Kościół i ludzie dobrej woli w różnych organizacjach pozarządowych. W tym wypadku chcemy wykorzystać do tego swoje zdolności, pasje, zainteresowania – wyjaśnia. W czasie imprezy będzie można oczywiście wesprzeć finansowo te dzieła.

Start i meta sztafety – przy kościele św. Józefa w Zabrzu. Biegacze ruszają o 16.00, a ostatnia zmiana powinna dotrzeć na metę około 18.15. Na zakończenie odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Szczegółowe informacje z mapami poszczególnych tras i kontaktem do zapisu na: www.st-hubertus.pl i na Facebooku.

Przy kościele św. Józefa od 9.30 do 14.00 w specjalnym ambulansie można oddać krew.