Aniołki wręczone

Klaudia Cwołek

publikacja 15.01.2015 19:10

W Zabrzu odbył się dziś III Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Aniołki 2015".

Aniołki wręczone Przedszkolaki w kościele św. Wojciecha w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość

Organizatorem jest Przedszkole nr 36 w Zabrzu na osiedlu Kopernika, którego dzieci wystąpiły na początku i na końcu przeglądu. Prezentacje kolędowych umiejętności odbywały się w kościele św. Wojciecha, wypełnionego przedszkolakami, rodzicami, dziadkami, nauczycielami.

- W tym roku udział bierze 13 przedszkoli, z czego dwa gościnnie z Rudy Śląskiej po raz pierwszy. Widzę duże zainteresowanie, dzieci są chętne do występowania, przedszkola są chętne do prezentowania swoich umiejętności i do integrowania się w takiej naszej przedszkolnej rodzinie. Dlatego cieszę się bardzo, że dołączyły też przedszkola z Rudy Śląskiej, bo też współpraca między miastami jest dla nas bardzo cenna – mówi Kornelia Włoczka, dyrektor Przedszkola nr 36.

Aniołki wręczone   Kornelia Włoczka, dyrektor Przedszkola nr 36 na osiedlu Kopernika w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość Przegląd ma charakter koncertu, nie konkursu, żeby nie było wygranych i przegranych. Wcześniej nie ma przesłuchań, występują przedszkola zaproszone przez organizatora. Wszyscy dostają te same wyróżnienia, te same statuetki aniołków, których wygląd co roku jest inny, a także słodki upominek. Przygotowane są też dyplomy dla nauczycieli i przedszkoli.

- Nie zapraszamy wszystkich przedszkoli, ponieważ koncert byłby strasznie długi, więc staramy się rotacyjnie – raz do jednych, raz do drugich –  wysyłać zaproszenia – tłumaczy Kornelia Włoczka. W innych częściach Zabrza przedszkola też organizują kolędowania, więc nie chce im zabierać uczestników.

Mali artyści w kościele św. Wojciecha prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Każde przedszkole mogło wykonać jeden utwór i wydelegować maksymalnie 15 dzieci. Tylko gospodarze mieli ten przywilej, że występuje ich więcej. Przegląd odbywa się zwykle w drugim tygodniu stycznia.

 

Aniołki wręczone   Statuetki dla uczestników przeglądu Klaudia Cwołek /Foto Gość