Z koncertem pamięci Norberta Blachy

Agnieszka Kliks-Pudlik

publikacja 11.01.2015 21:23

Środowisko artystyczne diecezji spotkało się w Niedzielę Chrztu Pańskiego w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

Z koncertem pamięci Norberta Blachy Koncert zespołu „C.D.N.” Agnieszka Kliks-Pudlik

– Otwierajcie ludziom horyzonty, które przekraczają świat ich wiary. Dążenie do tego, by człowiek był lepszy to najwspanialsze, co artysta może dać współczesnemu człowiekowi – mówił bp Gerard Kusz. 

– Spotkanie skierowane jest do całego, szeroko pojętego środowiska twórczego: poetów, pisarzy, aktorów, muzyków, malarzy, rzeźbiarzy, plastyków czy architektów – powiedział ks. Robert Chudoba, gospodarz miejsca. Dodał, że ich celem jest m.in. integracja tego „niełatwego” środowiska, w którym jest wielu indywidualistów.

Koncert podczas spotkania poświęcony był pamięci Norberta Blachy, cenionego gliwickiego muzyka, zmarłego w 2012 roku. Kolędy i pastorałki – niektóre w jego opracowaniu– wykonał kwartet „C.D.N.”, w skład którego wchodzą m.in. jego dwie córki – Iwona i Gabriela.

Bp Kusz złożył artystom życzenia, aby potrafili usłyszeć powiew Ducha Świętego. – Ten powiew powinniście uchwycić, by go później przekazać innym – powiedział biskup.

Z koncertem pamięci Norberta Blachy   Coroczne spotkanie środowisk twórczych diecezji gliwickiej Agnieszka Kliks-Pudlik