149 aniołów na scenie

Klaudia Cwołek

publikacja 08.01.2015 17:32

Zakończył się XV Jubileuszowy Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

149 aniołów na scenie Aleksandra Maliszewska, organizator przeglądu Klaudia Cwołek /Foto Gość

- Bardzo się cieszę, że jest spora grupa osób, którym się po prostu chce i robią to dlatego, że praca z dziećmi i młodzieżą jest ich pasją. I chcą również tę pasję realizować i dzielić ze swoimi podopiecznymi - mówi Aleksandra Maliszewska, organizator przeglądu.

W tym roku do konkursu zgłoszono 40 grup. Jury obejrzało aż 668 aktorów, w tym 149 aniołów. Do ich przygotowania zaangażowało się bezpośrednio 62 wychowawców. Honorowy patronat nad przeglądem objęli bp Gerard Kusz, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i starosta powiatu gliwickiego.  

Podczas przeglądu, który trwał przez pięć grudniowych dni, wystąpiło aż 17 grup przedszkolnych, 11 ze szkół podstawowych, 6 z ponadpodstawowych i 5 w kategorii otwartej. Przyznano 24 nagrody grupowe oraz 42 indywidualne dla wyróżniających się aktorów.

Formy przedstawień były różne. Można było obejrzeć kolędników, teatr cieni, jasełka po śląsku, inscenizacje taneczno-muzyczne, metamorfozy bohaterów i nowatorskie realizacje. Wiele scenariuszy napisali sami opiekunowie.

Zarówno występy konkursowe, jak i gala przeglądu odbyły się w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach. W finale wystąpili klasa 1a Szkoły Podstawowej nr 1 w Zabrzu i grupa ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Gliwicach, które zdobyły pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Więcej w wydaniu Gościa Gliwickiego na 18 stycznia.

149 aniołów na scenie   Bp Gerard Kusz gratuluje małym aktorom Klaudia Cwołek /Foto Gość