Koncert "W górę serca"

Jan Maniura

publikacja 17.06.2014 10:44

W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się koncert połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. I profilaktyką dotyczącą współczesnego niewolnictwa, handlu ludźmi, prostytucji oraz przemocy.

Koncert "W górę serca"

Drugi Wieczór Uwielbienia „W górę serca” odbędzie się na lublinieckim rynku 19 czerwca. Organizowany jest przez Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej z Katowic, Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA z Kokotka oraz Urząd Miasta Lublińca wraz z Miejskim Domem Kultury.

Koncert rozpoczną o 16.00 występy lokalnych grup muzycznych. Następnie zostanie przedstawiony spektakl profilaktyczny w wykonaniu osadzonych w Zakładzie Karnym w Lublińcu. Około 19.00 będzie część koncertowa połączona z muzyczną adoracją Najświętszego Sakramentu. Wystąpią Magda Anioł, s. Anna Bałchan oraz Natalia Niemen z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego Altra Volta, chóru Con Brio oraz swoich zespołów muzycznych. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Adam Szewczyk.

Będzie to koncert muzyki chrześcijańskiej połączony z działaniami profilaktycznymi z zakresu współczesnego niewolnictwa, handlu ludźmi, prostytucji oraz przemocy, którymi to problemami na co dzień zajmuje się Stowarzyszenie PoMOC. Podczas koncertu będzie nawiązywane satelitarne połączenie z innymi miejscami w całej Polsce, gdzie tego dnia odbywają się podobne koncerty. Kulminacyjnym punktem Wieczoru Uwielbienia będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uzdrowienie. Patronat honorowy nad koncertem objął biskup gliwicki Jan Kopiec i burmistrz Lublińca Edward Maniura.

Poniżej zaproszenie Wieczór Uwielbienia „W górę serca” w Lublińcu:

Zaproszenie na II Wieczór Uwielbienia W GÓRĘ SERCA - 19.06.2014. Lubliniec
w gore serca