Dziękujemy za świętego i świętemu

m

publikacja 16.06.2014 12:08

Dzisiaj wieczorem w gliwickiej katedrze będziemy dziękować za kanonizację Jana Pawła II. I za "historyczne 5 minut poświęcone naszej młodej diecezji gliwickiej" 15 lat temu.

Dziękujemy za świętego i świętemu Modlitwa 17 czerwca 2011 roku w katedrze gliwickiej Klaudia Cwołek /GN

Diecezjalne dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II odbędzie się we wtorek, 17 czerwca, w 15. rocznicę spotkania z ojcem świętym na gliwickim lotnisku. Eucharystia w katedrze rozpocznie się o 18.00.

W zaproszeniu skierowanym do diecezjan biskupi gliwiccy Jan Kopiec i Gerard Kusz napisali: „Jesteśmy dłużnikami Jego »pasterskiej miłości«. Pamiętamy ten czerwiec roku 1999. Schorowany Ojciec Święty wbrew opinii otoczenia postanawia przyjechać do nas – do Gliwic. Uważał, że nie mógł nie przyjechać. Za tę Jego osobistą decyzję jesteśmy mu wdzięczni. Za ten wspólnie odmówiony »Anioł Pański«, za błogosławieństwo apostolskie, za spontaniczny dialog, jaki nawiązał z 500-tysięczną rzeszą wiernych, za historyczne 5 minut poświęcone naszej młodej diecezji gliwickiej, chcemy przed Boży Majestat zanieść naszą pełną miłości modlitwę dziękczynną już za Jego wstawiennictwem”.

Poniżej do pobrania pełny tekst zaproszenia biskupów gliwickich na dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.