Śpiew na wiele głosów

mf

publikacja 11.06.2014 18:54

W kościele św. Terasy w Zabrzu zaśpiewali i odebrali nagrody najlepsi uczestnicy konkursu piosenki religijnej. W przesłuchaniach wzięło udział ponad 140 uczniów.

Śpiew na wiele głosów Milena Wojtek z ZS nr 10 odbiera nagrodę i gratulacje Mira Fiutak /GN

Tegoroczny IX Miejski Konkurs Piosenki Religijnej „Zaśpiewajmy Panu pieśń nową” odbywał się w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

- Przesłaniem tego spotkania jest droga, którą młodzi zaczynają - powiedział podczas gali 10 czerwca bp Gerard Kusz, który patronuje konkursowi. - Zaczynać trzeba od pokonania lęku przed przyszłością, która czeka. A pokonać go można dzięki miłości i świadomości, że jest Bóg który jest naszym Ojcem - dodał.

Najlepsi w tej edycji konkursu byli: w kategorii młodszych klas szkoły podstawowej: Weronika Bożętka z SP nr 6, w kategorii starszych klas szkoły podstawowej - Julia Stachura z SP nr 35 i zespół wokalny ze SP nr 5, w kategorii gimnazjów - Justyna Zwolińska z Gimnazjum nr 2, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyli Milena Wojtek z ZS nr 10, szkolny zespół muzyczny z ZS nr 10 i zespół muzyczny „Ku chwale Pana” z II LO.

Milena Wojtek jest uczennicą I klasy LO. Bardzo długo zastanawiała się nad piosenką do wykonania w konkursie. W końcu zdecydowała się na utwór „Kto szuka Cię”. - Dwa dni przed konkursem, bardzo impulsywnie, szczerze mówiąc - mówi.

Pochodzi z muzycznej rodziny. - Zaczęłam śpiewać, jak miałam 5 lat. Od roku kształcę głos w prywatnej szkole muzycznej. Tato od młodości interesował się muzyką i grał w zespole. Teraz zajmuje się nagrywaniem płyt. Mama, chociaż nie śpiewa, ma bardzo dobry słuch muzyczny. Gra na gitarze i pisze czasem teksty do kompozycji taty. Brat gra na gitarze, ale szczerze mówiąc potrafi zagrać na wszystkim, co weźmie do ręki. Mamy też brata, który nie zajmuje się muzyką, ale doskonale się z nim rozumiemy - opowiada. Muzycznie najbardziej interesuje ją kierunek jazzowy i bluesowy. Jednak przyszłości raczej nie chce z wiązać z muzyką, ale na pewno będzie śpiewać.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół nr 10 w Zabrzu i doradca metodyczny religii Irena Trzensiok.