Przekroczone stany alarmowe w rzekach

PAP

publikacja 16.05.2014 08:56

Po intensywnych opadach deszczu w ośmiu punktach pomiarowych w woj. śląskim poziom rzek przekracza stan alarmowy - podały w piątek rano służby kryzysowe wojewody. Mimo to dotychczas nie odnotowano poważniejszych problemów.

Przekroczone stany alarmowe w rzekach Strażacy układają worki z piaskiem, zabezpieczając zalaną drogę w rejonie Witowa, po ulewnych deszczach na Podhalu, 15 bm. Grzegorz Momot /PAP

Dyżurna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach powiedziała PAP, że w województwie doszło do niewielkich podtopień, ale nie było potrzeby ewakuacji.

Ze względu na podwyższony stan wody przy pobliskim moście zamknięta została droga powiatowa w Ochabach (powiat cieszyński), przy skrzyżowaniu z drogą krajową 81. Zorganizowano tam objazdy przez drogi: S1 i 81.

Zamknięta jest też droga w kierunku Złatnej w powiecie żywieckim, ale nie z powodu silnych opadów, lecz zalegających drzew, które przewróciły się w wyniku silnego wiatru.

W piątek rano służby kryzysowe miały informacje o ośmiu przypadkach przekroczenia stanów alarmowych. Tak jest m.in. na Wiśle w Goczałkowicach i Skoczowie, na Olzie w Cieszynie i na Sole w Żywcu. W regionie w 12 miejscach przekroczone były stany ostrzegawcze, m.in. na Odrze w Krzyżanowicach.