Zaśpiewali po raz dwunasty

Jan Maniura

publikacja 01.05.2014 11:36

W poprzednich latach śpiewały tylko przedszkolaki, w tym roku po raz pierwszy dołączyli do nich uczniowie szkół podstawowych.

Zaśpiewali po raz dwunasty Jury w składzie: Maria Domagała, dyrektor szkoły muzycznej w Lublińcu, Barbara Kostorz z państwowej szkoły muzycznej I st. w Lublińcu, o. Jarosław Wachowski, ekonom ojców oblatów w Lublińcu Jan Maniura /GN

Od 12 lat Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu jest głównym organizatorem tego powiatowego festiwalu piosenki religijnej. 29 i 30 kwietnia odbyła się kolejna jego edycja, impreza zorganizowana pod patronatem Gościa Niedzielnego.

Festiwal był skierowany do przedszkoli, a w tym roku pierwszy raz do szkół podstawowych dla klas I-!III. – Bardzo się cieszę, że spotykamy się po raz dwunasty w Lublińcu, aby śpiewać piosenki religijne – mówił Edward Maniura, burmistrz miasta. – Życzę wam, aby Jan Paweł II, w tym wyjątkowym okresie radości z jego kanonizacji, spoglądał na was i dodawał wam sił, abyście wyśpiewali wszystko jak najlepiej – dodał.

W festiwalu wzięło udział 37 dzieci z 22 placówek przedszkolnych oraz 14 uczniów ze szkół podstawowych. Każdy uczestnik dostał dyplom i zestaw nagród. Laureaci otrzymali statuetki w kształcie nutki, a trzech zwycięzców ze szkół podstawowych wyjazd do Kravare w Czechach. – Dziękuję wszystkim za ciężką pracę, jaką włożyliście w przygotowania do tego festiwalu, bo gdyby nie wy, to w ogóle by się nie odbył – mówił na zakończenie Dariusz Przyłas dyrektor szkoły katolickiej w Lublińcu.

Poniżej wyniki tegorocznego festiwalu.

Zaśpiewali po raz dwunasty   Laureaci konkursu wraz z zaproszonymi gośćmi Jan Maniura /GN