Potrzeba dziś ludzi jak św. Franciszek

dg

publikacja 03.02.2014 17:48

Grupa Caritas w parafii franciszkanów w Gliwicach świętowała 20-lecie działalności. Eucharystii z tej okazji przewodniczył bp Jan Wieczorek.

Potrzeba dziś ludzi jak św. Franciszek Na gości czekał tort, który podzielił proboszcz, o. Tymoteusz P. Olsiński OFM Wojciech Baran

Członkowie zespołu Caritas parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa wspominali 20 lat pracy dla osób potrzebujących, a także tych, którzy włączali się w te działania. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, którą razem z bp. Janem Wieczorkiem odprawili franciszkanie zaangażowani na przestrzeni tych lat w prace parafialnej Caritas oraz ks. Rudolf Badura, dyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej.

Biskup Wieczorek, powołując się na św. Jana  Apostoła, odniósł się do sztuki okazywania miłości nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą. – Jak zauważył ksiądz biskup, potrzeba dziś takich ludzi jak św. Franciszek, którego nogi zawsze niosły do człowieka potrzebującego otwartych rąk i miłującego serca – zauważył o. Tymoteusz P. Olsiński OFM, proboszcz parafii franciszkańskiej i opiekun grupy Caritas. Na spotkanie zaproszeni zostali członkowie parafialnych grup Caritas z dekanatu Gliwice-Sośnica. Po modlitwie w kościele wszyscy świętowali przy wspólnym stole w klasztornym refektarzu.