Zmiana jest możliwa

mf

publikacja 31.10.2013 10:00

Jak pomóc zbuntowanemu nastolatkowi zastanawiać się będą uczestnicy spotkania przygotowanego dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Zmiana jest możliwa Organizatorem konferencji jest Fundacja „Dom Nadziei” z Bytomia Klaudia Cwołek /GN

Fundacja „Dom Nadziei” organizuje 14 listopada konferencję pt.: „>>Dajcie mi wszyscy święty spokój!<< - zbuntowany nastolatek, jak mu pomóc?”. Spotkanie odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Bytomiu (ul. Parkowa 2). To propozycja  skierowana szczególnie do pedagogów, psychologów, kuratorów, wychowawców oraz terapeutów uzależnień i innych osób, których praca związana jest z dziećmi i młodzieżą.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a formularz zgłoszeniowy znajduje się na: www.domnadziei.pl. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. W programie są trzy wystąpienia. Michał Kurdziej, trener i specjalista psychoterapii uzależnień, będzie mówił na temat metody interwencji wobec osoby uzależnionej i motywowania do terapii. Krzysztof Czekaj, który jest specjalistą terapii uzależnień i kierownikiem Zakładu Lecznictwa Odwykowego „Szansa” w Pławniowicach, skupi się na dialogu motywacyjnym. Natomiast Magdalena Preidl-Sadłowska, specjalista terapii uzależnień i psycholog w Katolickim Ośrodku Rehabilitacyjno-Wychowawczym „Dom Nadziei” w Bytomiu opowie o motywowaniu do zmiany na przykładzie ośrodka terapeutycznego dla dzieci i młodzieży.