Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich

ng

publikacja 11.10.2013 15:20

Zmiany w przewozach Kolei Śląskich zostaną wprowadzone 20 października i będą obowiązywały do 14 grudnia br.

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich Wnętrze jednego z pociągów KŚ ks. Paweł Łazarski /GN

Nowy rozkład uwzględnia harmonogram prac remontowo-modernizacyjnych infrastruktury PKP. Jak przy każdej zmianie i tutaj muszą pojawić się pewne utrudnienia. Dobra wiadomość jest taka, że zmniejszy się liczba utrudnień na linii Częstochowa-Katowice-Gliwice. Nie będą obowiązywały m.in. objazdy przez Zabrze-Makoszowy, Sosnowiec Południowy oraz Częstochowę-Mirów.

Na dwóch odcinkach wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji kolejowej. Są to połączenia między Katowicami i Gliwicami oraz Myszkowem a Zawierciem. W związku z remontem przejazdu kolejowego w Myszkowie na drodze do Zawiercia będzie kursować zastępcza komunikacja autobusowa za dwa pociągi przyspieszone. Zmiany będą dotyczyć także połączeń pociągów w relacji Wodzisław Śląski-Pszczyna. W dalszym ciągu funkcjonuje wydłużony przejazd autobusów kolejowej komunikacji autobusowej do centrum Katowic. Nie przestają obowiązywać także ograniczenia liczby połączeń wprowadzone od 1 czerwca br.

Zarząd Kolei Śląskich prosi o zapoznanie się ze szczegółowymi godzinami odjazdów oraz terminami kursowania pociągów w Liniowym Rozkładzie Jazdy dostępnym na stronie internetowej spółki, w internetowych wyszukiwarkach połączeń oraz na plakatach na dworcach kolejowych i peronach.