Misje ewangelizacyjne

matkakosciola.gliwice.pl/ kc

publikacja 03.10.2013 21:24

Dominikanie: Paweł Gużyński i Adam Szustak w parafii NMP Matki Kościoła w Gliwicach na Sikorniku będą głosić misje. Przyjedzie także Szymon Hołownia.

Misje ewangelizacyjne

Pochłonięci przez MIŁOŚĆ” – by uwierzyć, doświadczyć i żyć głębiej Bogiem – Jego życiem. Taki jest hasło-temat wielkich misji ewangelizacyjnych, które potrwają od 6 do 16 października. Długo przygotowane, poprzedzone są codzienną adoracją w ich intencji w kościele NMP Matki Kościoła, która rozpoczęła się 9 września.

Program misji, które choć parafialne, skierowane są do wszystkich zainteresowanych, jest wyjątkowo bogaty. Będą Eucharystie, wieczorne spotkania, adoracje Najświętszego sakramentu.  Będą nabożeństwa ewangelizacyjne, głównie dla osób, które doznały zranień duszy i ciała, lub jeszcze nie doświadczyły bliskości Boga i Jego działania w swoim życiu.
Ponadto: świadectwa, spotkania i dyskusje z dominikanami oraz z osobami świeckimi, m. in. z Szymonem Hołownią (w szkole, w kościele, pod namiotem, w pizzerii) przedstawienia Teatru A dla dzieci i młodzieży, film – dla młodych. Misjom towarzyszą – modlitwa, muzyka, taniec chrześcijański i inne ciekawe propozycje.