Afrykańska pogoda

Klaudia Cwołek

publikacja 21.06.2013 22:43

"Claret Gospel" z Wybrzeża Kości Słoniowej ewangelizował podczas Dni Bytomia.

Afrykańska pogoda O. Roman Woźnica i "Claret-Gospel" Klaudia Cwołek /GN

Dziękujemy panu prezydentowi miasta Bytomia za tę pogodę, którą zamówił specjalnie dla nas. Serdeczne Bóg zapłać! – rozpoczął o. Roman Woźnica spotkanie na placu przed Muzeum Górnośląskim. W niemal afrykańskim upale zaprezentował grupę "Claret-Gospel" z Wybrzeża Kości Słoniowej i prowadził koncert ewangelizacyjny.

– Z tego miejsca do Abidżanu jest mniej więcej 7 tys. km. Wsiadacie o 7.00 rano w Warszawie do samolotu, lądujecie o godzinie 19.00 – wyliczał. Potem jest jeszcze sześć godzin jazdy na ich misję. Grupa w Polsce jest po raz siódmy, w 2002 roku śpiewała już podczas Dnia Bytomia. – Pracowałem z nimi 20 lat na Wybrzeżu Kości Słoniowej i są tutaj osoby, które sam ochrzciłem. Są osoby, które były siedem razy w Polsce, sześć razy, pięć razy, nie ma nikogo, kto jeszcze nie był. Są trzy osoby, które były w ubiegłym roku na ewangelizacji. Powtarzam bardzo mocno tę rzecz najważniejszą: to jest grupa ewangelizacyjna – mówił.

Afrykańska pogoda   "Claret-Gospel" podczas koncertu ewangelizacyjnego w Bytomiu Klaudia Cwołek /GN "Claret-Gospel" występ rozpoczął modlitwą, która towarzyszyła mu także w dalszej część koncertu. – Będziemy się za każdego z Was modlić. Każdy ma swoje problemy, każdy wie, jakie to są problemy. My będziemy prosić tutaj, właśnie w tym miejscu, o dary Ducha Świętego i o to, żeby przyjął to wszystko, co jest może cierpieniem, co przerasta, niech On to przemieni. Jeżeli to jest radość, miłość, oby Bóg to wzmocnił. O to będziemy za chwilę tańcem i śpiewem się modlić – mówił o. Roman Woźnica.

Grupa przedstawiła różne rodzaje muzyki oraz bardzo dynamiczne tańce afrykańskie. Na placu przed muzeum sprzedawane były płyty zespołu i inne afrykańskie pamiątki. Można było też otrzymać informację o misji na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

W sobotę 22 czerwca o 18.00 "Claret-Gospel" weźmie udział w Mszy św. w Bytomiu-Stolarzowicach, po której też odbędzie się koncert. W kolejnych tygodniach wystąpi w różnych miejscach w Polsce, do naszej diecezji wróci w sierpniu.

Misje klaretynów można wesprzeć poprzez Fundację "Zostaw Ślad". Więcej informacji: www.fundacjazostawslad.pl.