Zachowaj trzeźwy umysł

kc

publikacja 22.04.2013 19:18

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabrzu rozpoczęła kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł".

Zachowaj trzeźwy umysł Kampania profilaktyczna "Zachowaj trzeźwy umysł" w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu PPP Zabrze

W tegorocznej kampanii postawiono na zaangażowanie uczniów aktywnych, którzy dzięki wykorzystaniu swojego potencjału zmotywują do działania i wzmocnią uczniów bardziej wycofanych Ich rolą będzie pokazanie rówieśnikom nie umiejącym racjonalnie radzić sobie z problemami, że wiele potrafią  i że dadzą sobie radę dzięki współpracy z innymi – informują koordynatorzy kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Zabrze 2013". - Ważnym elementem tegorocznych działań profilaktycznych jest również uświadamianie młodym ludziom wartości dostrzegania piękna, uczenia dzielenia się zachwytem i radością.

W tym roku w kampanię w Zabrzu zaangażowało się 37 szkół, w tym 20 szkoły podstawowe i 17 szkół gimnazjalnych. Do włączenia się zapraszane są różne środowiska: nauczyciele, rodzice, kierowcy, sprzedawcy alkoholu.

Program kampanii zwraca również uwagę na zaangażowanie rodziców w budowanie silnej więzi emocjonalnej ze swoimi dziećmi, co chroni je przed poszukiwaniem oparcia  w zagrażającej zdrowiu grupie rówieśniczej.

Dzieci i młodzież będzie rozwijać umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, w szczególności w momentach, gdy ktoś będzie ich namawiał lub częstował alkoholem, papierosami lub narkotykami.

Więcej o kampanii na www.trzezwyumysl.pl