Ks. Damian Kominek nie żyje

Ks. Waldemar Packner

publikacja 16.04.2013 19:11

Zginął 16 kwietnia w wypadku samochodowym, miał 35 lat.

Ks. Damian Kominek nie żyje Zawsze pogodny i uśmiechnięty, tak go zapamiętają ci, którzy go znali. Na zdjęciu podczas półkolonii w Rusinowicach Klaudia Cwołek/GN

Do tragicznego wypadku doszło 16 kwietnia przed godz. 16 na drodze wojewódzkiej nr 798, pomiędzy miejscowościami Brusiek i Tworóg. Samochód, którym kierował ks. Damian Kominek, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z ciężarówką. Renault clio, zaraz po zderzeniu się z ciężarowym mercedesem, stanęło w płomieniach. 35-letniego kapłana nie udało się uratować, kierowca ciężarówki z ogólnymi obrażeniami został odwieziony do szpitala. Policja bada przyczyny tragicznego wypadku. Droga nr 789 przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Ks. Damian Kominek urodził się 11 czerwca 1977 roku, pochodził z parafii św. Franciszka w Zabrzu-Zaborzu. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 2003 roku. Przez rok był wikarym w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach. Od 1 września 2004 roku pracował jako wikary w Rusinowicach, gdzie znajduje się duży ośrodek dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Dał się poznać jako kapłan o niezwykle dobrym sercu dla dzieci tam przebywających. Zawsze dla nich oraz ich rodziców miał czas, o każdej porze był gotowy do rozmowy i pomocy tym, którzy jej potrzebowali. Każdy, kto go znał, był pod wrażeniem jego dobroci, pogody ducha i szczerej pobożności.

Od lat, znając język migowy, posługiwał również osobom niesłyszącym z terenu Lublińca i okolic.

Wśród kapłanów cieszył się niekwestionowanym autorytetem, czego dowodem był jego wybór w ubiegłym roku do Rady Kapłańskiej Diecezji Gliwickiej. Dekret bp. Jana Kopca otrzymał 21 listopada 2012 roku.

Pogrzeb śp. ks. Damiana Kominka odbędzie się w Rusinowicach 20 kwietnia (sobota) o godz. 14. Uroczystościom będzie przewodniczył biskup senior Jan Wieczorek. Eksportacja odbędzie się 19 kwietnia w Rusinowicach o godz. 15. Ks. Damian Kominek zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Rusinowicach.