Ministranci z Gliwic-Ligoty najlepsi

wp

publikacja 14.04.2013 12:28

Wygrali diecezjalny turniej piłkarski i pojadą na finał ogólnopolski do Radomia.

Ministranci z Gliwic-Ligoty najlepsi Ministranci z Ligoty będą reprezentowali naszą diecezję podczas finału ogólnopolskiego w Radomiu Ks. Krystian Gałąska

Finał XII Diecezjalnych Mistrzostw w Piłce Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza odbył się 13 kwietnia w hali MOSiR w Pyskowicach. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 17 drużyn, wyłonionych w rozgrywkach dekanalnych. Mecze rozgrywano w systemie „każdy z każdym”, co pozwoliło wyłonić najlepszą drużynę w diecezji. W tym roku na najwyższym podium stanęli ministranci z parafii św. Józefa w Gliwicach-Ligocie. – Jestem bardzo dumny i gratuluję moim ministrantom. Mam nadzieję, że w finale ogólnopolskim również spiszą się na medal – powiedział ks. Krystian Gałąska, proboszcz i jednocześnie kapelan sportu w diecezji gliwickiej.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Mateusz Szyszko, Amadeusz Pasierb, Karol Prusek, Adrian Smagowski oraz Remediusz Sobek. Jednocześnie Mateusz Szyszko został najlepszym strzelcem turnieju, Amadeusz Pasierb najlepszym zawodnikiem, a Adrian Smagowski najlepszym bramkarzem mistrzostw, co dobrze wróży finałowi ogólnopolskiemu, który odbędzie się 1 i 2 maja w Radomiu.

Organizatorami rozgrywek byli ks. Jacek Skorniewski, szef Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej diecezji, ks. Sławomir Młodzik, Waldemar Piela i Paweł Jurek. Sędziowaniem i obsługą techniczną zajmowali się Waldemar Piela, Jacek Janicki i Robert Wiechowski, a opiekę medyczną zapewniała lek. med. Krystyna Kostka.