Prezydent Zabrza zwyciężyła

Ks. Waldemar Packner

publikacja 05.03.2013 08:33

Małgorzata Mańka-Szulik została Człowiekiem Roku 2012 Województwa Śląskiego.

Prezydent Zabrza zwyciężyła Małgorzata Mańka-Szulik drugą kadencję sprawuje urząd prezydenta Zabrza Ks. Waldemar Packner/GN

Zwyciężyła w plebiscycie organizowanym przez „Dziennik Zachodni” i portal naszemiasto.pl. Małgorzata Mańka-Szulik uzyskała 3842 głosy, za nią w pierwszej trójce znaleźli się Zbigniew Rosiński z Lublińca (3243 głosy) oraz ks. Stanisław Achtelik z Mysłowic (1353 głosy).

Plebiscyt odbywał się dwuetapowo. Najpierw w głosowaniu zostali wyłonieni zwycięzcy w śląskich miastach i powiatach, którzy przeszli do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. O tytuł Człowieka Roku 2012 Województwa Śląskiego walczyły 32 osoby – samorządowcy, sportowcy, działacze lokalni, społecznicy i duchowni. Na nich tysiące ludzi oddawało głosy od 11 lutego do północy 4 marca.

Małgorzata Mańka-Szulik już drugą kadencję sprawuje urząd prezydenta Zabrza. Udaje jej się pozyskiwać unijne pieniądze na liczne inwestycje w mieście. Watro podkreślić, że gdy została prezydentem Zabrza w 2006 roku miejskie inwestycje kształtowały się na poziomie 40 mln zł, obecnie zbliżają się do miliarda. Podczas ostatnich wyborów uzyskała 75 proc. głosów poparcia, plasując się w krajowej czołówce najlepszych prezydentów polskich miast.