Urodziny legendy Górnika Zabrze

Ks. Waldemar Packner

publikacja 20.12.2012 14:38

Stanisław Oślizło rocznicę urodzin obchodził w Teatrze Nowym z udziałem m.in. prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, trenera narodowej reprezentacji Waldemara Fornalika oraz zaprzyjaźnionych z nim Krystyny Loski i jej męża Henryka.

Urodziny legendy Górnika Zabrze Prezydent Zabrza otrzymała piłkarską koszulkę z numerem 1 UM/Zabrze

Podczas wieczoru pojawili się również prezes Górnika Artur Jankowski, byli piłkarze tego klubu: Hubert Kostka, Zygmunt Anczok, Jan Kowalski i Jan Banaś oraz obecny kapitan zabrzan Adam Danch.

Wspomnieniom nie było końca. W końcu Stanisław Oślizło to jedna z największych legend Górnika Zabrze, drużyny piłkarskiej, która właśnie z nim odnosiła największe sukcesy. Sam Stanisław Oślizło w reprezentacji narodowej zagrał aż 57 razy, strzelając wiele goli. Wśród nich ten najważniejszy – w finale Pucharu Europy Zdobywców Pucharów.

– Wszyscy wiemy, że jego pasją jest piłka nożna i Górnik Zabrze. Dla zabrzańskiego zespołu jest ostoją, symbolem przywiązania do klubu oraz wzorem dla młodych piłkarzy – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Urodzinowy wieczór swoimi występami uświetnili Marcin Daniec, Grzegorz Poloczek i Ewa Uryga. Z okazji urodzin powstała książka Zbigniewa Cięciały i Dariusza Leśnikowskiego "Stanisław Oślizło. Droga do legendy", która podczas świętowania jubileuszu miała swoją oficjalną premierę.