Czas rozliczeń


Klaudia Cwołek


|

Gość Gliwicki 49/2012

publikacja 06.12.2012 00:00

O rachunku sumienia, odpowiedzi na dar wiary i osobistym zaangażowaniu 
mówił bp ordynariusz Jan Kopiec 
w Kochanowicach.


Spotkanie z biskupem w Gminnym Centrum Kultury i Informacji Spotkanie z biskupem w Gminnym Centrum Kultury i Informacji
Klaudia Cwołek

XIV Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczęły się 28 listopada od konkursu piosenki religijnej, zorganizowanego w Lubecku. Dwa kolejne dni odbyły się w Kochanowicach. 29 listopada Eucharystii w kościele św. Wawrzyńca z oprawą muzyczną Gminnego Chóru Canzona przewodniczył bp Jan Kopiec. Po niej odbył się uroczysty przemarsz w asyście zespołu instrumentalnego Kochanowicki Young Band do Gminnego Centrum Kultury i Informacji.


– Istotą Roku Wiary jest problem naszego rozliczania się z darem wiary. Jesteśmy tutaj zobowiązani do uczciwego potraktowania – mówił bp Jan Kopiec w sali GCKiI. Spotkał się tam z mieszkańcami i wygłosił wykład, w którym trwający Rok Wiary przedstawił w kontekście wielu wieków historii Kościoła i jako wyzwanie dla każdego chrześcijanina.
Na ostatni dzień zaplanowano oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Regionalnego Konkursu Plastycznego „Święci Śląska” i Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej „Bądźmy silni wiarą” oraz koncert finalistów. Na wieczorne spotkanie zaproszony został redaktor Tomasz Terlikowski. Uroczystości towarzyszy wystawa prac wszystkich uczestników konkursu plastycznego.