Zaśpiewaj z nimi

Klaudia Cwołek

publikacja 26.11.2012 18:00

Zabrzański Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem” to znany już w mieście konkurs, w którym uczestniczy zwykle kilkaset dzieci i młodzieży.

Zaśpiewaj z nimi Naszym celem jest, żeby tradycja śpiewania kolęd nie zanikła i trwała – zachęca Elwira Madla, katechetka i inicjator Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek Klaudia Cwołek/GN

Mogą na niego zgłaszać się uczniowie wszystkich poziomów szkół – od podstawowych po ponadgimnazjalne. Od IV klasy wzwyż będą oceniani w kategoriach solistów i zespołów muzycznych (do 25 osób). Ze względu na duże zainteresowanie, z jednej placówki może wystąpić najwyżej dwóch wykonawców. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zaprezentowania jednej tradycyjnej polskiej kolędy oraz pastorałki polskiej lub kolędy obcojęzycznej. Zgłoszenia chętnych przez szkoły przyjmowane są do 7 grudnia w ZSO nr 12 w Rokitnicy przy ul. Andersa 64 na przygotowanym formularzu (informacje: e-mail: emadla@tlen.pl). Przesłuchania konkursowe odbędą się 18 grudnia od 9.00 w ZSO nr 12, a koncert finałowy 11 stycznia, jak zwykle w kościele NSPJ w Rokitnicy.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania poniżej.