Św. Rita pomoże

Ks. Waldemar Packner

publikacja 16.11.2012 14:32

Prawie 10 lat działa w Gliwicach Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre". Choć jest grupą charyzmatyczną, to działalność charytatywna jej członków może imponować. Od niedawna ma im w tym pomóc Fundacja św. Rity.

Św. Rita pomoże Nowa fundacja ma pomagać biednym – wyjaśniają Małgorzata i Ryszard Głowalowie Ks. Waldemar Packner/GN

Gliwicka wspólnota "Mamre" liczy 250 osób, pomagają ponad 300 ludziom. – Przede wszystkim matkom samotnie wychowującym dzieci oraz rodzinom wielodzietnym, ale udzielamy się także w schronisku brata Alberta, odwiedzamy osadzonych w areszcie, prowadzimy świetlicę, kupujemy węgiel, lekarstwa, podręczniki, sprzęt AGD… Kiedy zobaczy się tyle biedy, duchowej i materialnej, nie można już spać spokojnie – wyjaśnia Ryszard Głowala, prezes fundacji. – Właśnie fundacja ma nam pomóc w gromadzeniu środków na naszą działalność.

Żyjąca w XIV wieku patronka fundacji św. Rita, opiekuje się samotnymi matkami. – Jest także czczona jako święta od spraw trudnych i beznadziejnych i jest również opiekunką wielu dzieł charytatywnych i bractw – wyjaśnia Małgorzata Głowala, razem z mężem od 10 lat we wspólnocie "Mamre". – Uznaliśmy ją za najlepszą opiekunkę fundacji i dzieł charytatywnych, które prowadzimy.

Jak podkreślają członkowie Wspólnoty Przymierza Rodzin "Mamre", biednym nie dają tylko przysłowiowego chleba. – Dajemy im także Boga. To nasza misja i zadanie. Dając konkretną pomoc staramy się pokazać im dobroć i miłość Boga, bo dać tylko rzecz materialną, to za mało – wyjaśnia M. Głowala.

Więcej o Fundacji św. Rity, jej działalności i innych formach pomocy na stronie: www.fundacjaswrity.pl. Zainteresowani Wspólnotą Przymierza Rodzin „Mamre” mogą zapoznać się z nią na stronie: gliwice.mamre.pl.