Kalendarz - cegiełka

kc/caritas.gliwice.pl

publikacja 20.10.2012 20:14

Jak co roku ośrodek rehabilitacyjny w Rusinowicach wydał kalendarz, z którego dochód przeznaczony będzie na funkcjoniwanie placówki

Kalendarz - cegiełka Kalendarz rozprowadza Caritas Diecezji Gliwickiej caritas.gliwice.pl

Rusinowice 2013 -  kalendarz na biurko w kolorowej szacie graficznej, na przykładzie licznych fotografii ilustruje działalność i charakter ośrodka, do którego przyjeżdżają dzieci z całej Polski na trzytygodniowe turnusy. Znajdziemy w nim przede wszystkim portrety dzieci, które w minionym czasie skorzystały z rehabilitacji.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach powstał z inicjatywy śp. bp. Czesława Domina, który pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski. Poświęcenie i oficjalne otwarcie odbyło się 12 czerwca 1994 roku.

Jego celem jest kompleksowa rehabilitacja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z dysfunkcją narządów ruchu oraz chorych na cukrzycę insulinozależną, połączona ze szkoleniem ich opiekunów. Ośrodek przygotowuje rodziców do rehabilitacji domowej.