Sukces mieszkanki Rud

Mira Fiutak

publikacja 26.09.2012 13:40

Ewa Bugdoł zajęła trzecie miejsce w zawodach triathlonowych Pucharu Świata na długim dystansie, które odbyły się w Weihai w Chinach.

Ewa Bugdoł Ewa Bugdoł
Mira Fiutak/GN

To kolejny w tym roku sukces Ewy Bugdoł mieszkającej w Rudach. W Pucharze Świata i Mistrzostwach Azji w Chinach stratowała na długim dystansie, co oznacza do pokonania 3 kilometry do przepłynięcia, 80 kilometrów jazdy na rowerze i 20 kilometrów biegu. Polska zawodniczka uzyskała czas 4:57.14.

Ewa Bugdoł w tym roku po raz trzeci z rzędu obroniła tytuł mistrzyni Polski. Na koncie swoich sukcesów sportowych ma też trzecie miejsce w mistrzostwach Europy w triathlonie długim 2011 roku. Dwa lata temu zajęła siódme miejsce w mistrzostwach świata, ale za najważniejszy sprawdzian w tym sezonie zawodniczka uważa start w Mistrzostwach Świata w triathlonie długim w Hiszpanii, gdzie zajęła szóste miejsce, co jest największym sukcesem w jej karierze.

Ewa Bugdoł ma 26 lat, jest zawodniczką Klubu Kmicic Częstochowa. Triathlon uprawia od ośmiu lat, wcześniej zajmowała się pływaniem. Do niedawna treningi łączyła z pracą zawodową na pełnym etacie. Na ten moment zawiesiła ją, bo dzięki sponsorowi, który wspiera jej sportową karierę, może w pełni poświęcić się triathlonowi.