Ponad 23 miliony złotych będzie kosztowała modernizacja głównego gmachu Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wielki remont rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku, dlatego Muzeum szykuje się do przeniesienia do magazynów wszystkich eksponatów. Z tego powodu zamknięta została jedna z głównych ekspozycji placówki - wystawa etnograficzna. Mówiła Anna Grabińska Szczęśniak z bytomskiego muzeum:
Planowana jest też przebudowa czwartego piętra budynku. - To będzie powrót do korzeni - mówi dyrektor Muzeum Iwona Mohl:
Oprócz przywrócenia pierwotnego wyglądu sali pojawią się też nowoczesne rozwiązania, takie jak udogodnienia dla niepełnosprawnych czy szklana kładka nad ekspozycją.
Zakończenie prac przewidywane jest na koniec 2027 roku.








