Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w diecezji gliwickiej

Gliwicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Miejsca adoracji
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
gliwice.gosc.pl → Wiadomości z diecezji gliwickiej → Na Jasną Górę w roku Kongresu Eucharystycznego

Na Jasną Górę w roku Kongresu Eucharystycznego przejdź do galerii

Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki  
Eucharystia w gliwickiej katedrze na rozpoczęcie diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Klaudia Cwołek /Foto Gość
⏮ ⏪
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
  • Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki
⏩ ⏭

- Nauka Kościoła mówi, że Maryja z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest więc dla nas wzorem drogi, którą mamy podążać - wskazał bp Andrzej Iwanecki w kazaniu na rozpoczęcie 32. Diecezjalnej i 378. Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Klaudia Cwołek

|

15 sierpnia 2024 GOSC.PL

dodane 15 sierpnia 2024
aktualizacja 15 sierpnia 2024
FB Twitter
drukuj wyślij

Msza św. w katedrze gliwickiej w uroczystość Wniebowzięcia NMP oficjalnie rozpoczęła pielgrzymkę, której mottem przewodnim jest hasło zakończonego w diecezji Kongresu Eucharystycznego „Ja jestem z wami”. Bp Iwanecki kazanie poświęcił poszczególnym częściom Mszy św. i sposobom jej przeżywania, zachęcając do odpowiedzi na pytanie: „Co mogę zrobić, aby Eucharystia nigdy nie była dla mnie nudna ani nużąca?”.   

- Znam ludzi, którzy bardzo  pragną uczestniczyć we Mszy św. nie tylko w niedziele i święta, ale codziennie. Podejmują duży wysiłek, aby pogodzić codzienną Eucharystię ze swoją pracą i innymi obowiązkami. Nieraz muszą dojeżdżać wiele kilometrów, aby wybrać odpowiednią godzinę Mszy św. - mówił. Zauważył, że w ten sposób bardziej lub mniej świadomie wypełniają to, co kiedyś wyrazili męczennicy z Abiteny, którzy oddali życie za udział w Eucharystii, mówiąc że nie ma chrześcijanina bez Mszy św. i nie ma Mszy św. bez chrześcijanina, jedno bez drugiego nie może istnieć.

Wskazał, że przykładem modlitwy jest Maryja, która zawsze prowadzi nas do Jezusa. - Apogeum Jej zjednoczenia z Bogiem jest niebo, dzisiaj czcimy Ją z całym Kościołem jako Wniebowziętą. Nauka Kościoła mówi, że Maryja z ciałem i duszą została wzięta do nieba. Jest więc dla nas wzorem drogi, którą mamy podążać. My też dzisiaj wyruszamy w drogę z Jezusem i Maryją. Całe nasze życie jest jedną wielką drogą, pielgrzymowaniem. Ważne, abyśmy i my mieli jasno określony cel naszej wędrówki. Abyśmy patrząc dzisiaj na Maryję przekonali się, że szczęściem naszego życia jest pełne zjednoczenie z Bogiem w niebie, które zaczyna się tutaj na Eucharystii - podkreślił bp Iwanecki.

Kazanie bp. Andrzeja Iwaneckiego:

Pielgrzymkowa Msza św. zgromadziła wielu wiernych, głównie pątników, ale także parafian i tych, którzy chcieli ich pożegnać czy poprosić o modlitwę.

Jedno „Zdrowaś Maryjo” codziennie w intencji nowych powołań kapłańskich, szczególnie dla naszej diecezji gliwickiej, to prośba, którą wszystkim pielgrzymom przedstawił bp Iwanecki. Intencja ta jest wielokrotnie ponawiana przy różnych okazjach, ponieważ zaczyna brakować kandydatów do seminarium, w przyszłym roku po raz pierwszy od początku istnienia diecezji nie zostanie wyświęcony żaden kapłan. Na szczęście dziś przy ołtarzu jeszcze ich nie brakowało i jak zwykle reprezentacja księży i sióstr zakonnych wyszła z wiernymi na pielgrzymkowy szlak.    

« ‹ 1 › »
32. Diecezjalna i 378. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Foto Gość DODANE 15.08.2024 AKTUALIZACJA 15.08.2024

32. Diecezjalna i 378. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

​​Gliwice, 15.08.2024. Po Eucharystii w katedrze, pątnicy wyruszyli w drogę. Przed nimi dwa i pół dnia marszu na Jasną Górę. Do głównego nurtu pielgrzymki po drodze dołączą kolejne grupy z innych stron diecezji.  
Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki

Foto Gość DODANE 15.08.2024 AKTUALIZACJA 15.08.2024

Eucharystia na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki

​Gliwice, 15.08.2024. W katedrze Mszy św. na rozpoczęcie 32. Diecezjalnej i 378. Gliwickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę przewodniczył bp Andrzej Iwanecki.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • DIECEZJA GLIWICKA
  • GLIWICKA PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ
  • KATEDRA GLIWICKA

Polecane w subskrypcji

  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Ofiara nie poszła na marne. Czechy mają nowych błogosławionych męczenników komunizmu
    • Czechy
    Ofiara nie poszła na marne. Czechy mają nowych błogosławionych męczenników komunizmu
    Andrzej Grajewski
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X