Czuwanie, święcenia, prymicje

W sobotę 18 maja diakon Patryk Adler przyjmie święcenia kapłańskie w katedrze gliwickiej. Dzień wcześniej odbędzie się czuwanie, a dzień po - Msza prymicyjna.

Patryk Adler urodził się w 1997 roku, pochodzi z parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy, gdzie w zeszłym roku przyjął święcenia diakonatu. 17 maja odbędzie się tam czuwanie modlitewne w jego intencji i z prośbą o nowe powołania kapłańskie (rozpoczęcie o 19.00).

Święceń prezbiteratu 18 maja w katedrze gliwickiej udzieli mu bp Sławomir Oder. Dla uczestników uroczystości od 9.00 otwarty będzie parking na boisku byłej szkoły podstawowej (teren ten przylega do placu katedralnego), wjazd od ul. Ziemowita 4. Liturgia święceń rozpocznie się o 10.00.

W niedzielę 19 maja o 12.00 neoprezbiter będzie sprawował Mszę prymicyjną w kościele św. Jacka w Sośnicy. Na swój obrazek prymicyjny jako motto posługi kapłańskiej wybrał słowa: „W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki”.

Zapytany przez „Gościa”, jakim chciałby być księdzem, odpowiedział: „Dobrym. Takim, który wskazuje na Pana Boga, dzięki któremu ludzie będą się do Niego zbliżali i przez to będą szczęśliwi”.  

Czuwanie, święcenia, prymicje  
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..