Kongres Eucharystyczny. Spotkanie z abp. Adrianem Galbasem

Metropolita katowicki będzie gościem trzeciego dużego spotkania kongresu. Zapraszamy do Tarnowskich Gór i Lublińca.

Będzie to tzw. statio III, czyli duże diecezjalne wydarzenie w kalendarzu Kongresu Eucharystycznego trwającego właśnie w diecezji gliwickiej. Spotkania z abp. Adrianem Galbasem odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.

Metropolita katowicki pochodzi z Bytomia. W 1987 roku wstąpił do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz w Wyższej Szkoły Komunikowania Społecznego i Dziennikarstwa przy KUL. Pełnił funkcje prefekta alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie, radcy w Zarządzie Prowincji Zwiastowania Pańskiego SAC, sekretarza ds. Apostolstwa w Częstochowie oraz proboszcza parafii św. Wawrzyńca w Poznaniu. Jest doktorem teologii w zakresie teologii duchowości. Był prowincjałem Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu.

W 2019 roku został mianowany biskupem pomocniczym diecezji ełckiej. Sakrę biskupią przyjął 11 stycznia 2020 roku w katedrze św. Wojciecha w Ełku. W 2021 roku mianowany arcybiskupem koadiutorem archidiecezji katowickiej. W Konferencji Episkopatu Polski jest przewodniczącym Rady ds. Apostolstwa Świeckich i członkiem Zespołu przy Delegacie KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Zaplanowane zostały dwa spotkania z abp. Adrianem Galbasem - w sobotę 27 kwietnia w parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach (parafia kamilianów, ul. Różana 2): 9.30 - adoracja; 10.30 - katecheza; 12.00 - Eucharystia; 13.00 - agapa oraz w niedzielę 28 kwietnia w parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu (parafia oblatów, ul. Piłsudskiego 6): 15.30 - adoracja; 16.30 - katecheza; 18.00 - Eucharystia; 19.00 - agapa. W Lublińcu będzie transmisja on-line.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach można znaleźć na stronie Kongresu Eucharystycznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..