Witajcie w 2024 roku! Spieszymy do Was z pierwszym numerem, a w nim między innymi:
- “O co idzie gra?” - Franciszek KUCHARCZAK rozmawia z ks. dr. Romanem Buchtą o szkolnych lekcjach religii.
- “Czerwona linia anarchii” - Bogumił ŁOZIŃSKI rozmawia z min. Małgorzatą Paprocką z Kancelarii Prezydenta RP o drastycznym łamaniu prawa przez rząd, nieprzekraczalnej granicy zmian w sądownictwie oraz zawetowaniu ustawy wprowadzającej aborcję do 12. tygodnia życia.
- “Skrypty z krypty” - Marcin JAKIMOWICZ sprawdza, gdzie poza Watykanem znajdują się papieskie groby.
- “Bóg, czas, wieczność... i błąd” - Jarosław DUDAŁA pyta o. Tomasza Grabowskiego OP o naturę czasu.
- “Osłaniał nie tylko prymasa” - Andrzej GRAJEWSKI przypomina sylwetkę abp. Antoniego Baraniaka, którego 120. rocznicę urodzin obchodziliśmy 1 stycznia.
- “Niech poznają Pana” - Franciszek KUCHARCZAK podsuwa kilka inspiracji, w jaki sposób we współczesnym świecie głosić Ewangelię.
- “Wojenna pielgrzymka” - Beata ZAJĄCZKOWSKA opowiada o Bożym Narodzeniu, które kard. Konrad Krajewski na prośbę papieża spędził w ogarniętej wojną ojczyźnie Jezusa.
- “Sudan wiarą malowany” - Szymon BABUCHOWSKI opowiada o niezwykłym odkryciu polskich archeologów.
- “Indianie spod wielkiej skały” - Barbara GRUSZKA-ZYCH i Grzegorz LITYŃSKI zapraszają na wędrówkę po Kanionie Chaco w USA.
A w “Gościu Gliwickim” - tylko w parafiach, prenumeracie i subskrypcji:
- “Razem w drodze” - uczestnicy z diecezji gliwickiej opowiadają o Europejskim Spotkaniu Młodych organizowane przez wspólnotę z Taizé, które odbyło się na przełomie roku w Ljubljanie.
- “Jak zapamiętaliśmy 2023 rok?” - przegląd najważniejszych wydarzeń w diecezji gliwickiej w minionym roku.
- “Z gliny i jakarandy” - o wystawie „Boże Narodzenie bez granic. Szopki ze świata” prezentowanej w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
- “Z Dobrą Nowiną i sercem dla Kolumbii” - koło misyjne z Bytomia-Karbia w ramach akcji kolędników Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wyruszyło w teren i odwiedziło m. in. gliwicką kurię.
- “Uzasadniał nadzieję, która w nas jest” - Trzeba być jednak wielkim człowiekiem, żeby gromadzić wokół siebie ludzi po śmierci, i to ludzi, którzy mają głęboko w pamięci zachowane wszystkie te wartości, które przekazywał - powiedział jeden wychowanków ks. Herberta Hlubka podczas spotkania w Panteonie Górnośląskim, gdzie jest upamiętniony duszpasterz.
- Zapowiedzi wydarzeń.
«
‹
1
›
»