Już dziś czeka na Was 31. numer "Gościa Niedzielnego", a w nim między innymi:
- "Niegościnna Ziemia Święta" - Jakub JAŁOWICZOR pisze o agresywnych atakach ze strony ortodoksyjnych wyznawców judaizmu, skierowanych przeciwko chrześcijanom w Izraelu.
- "By wiara trwała, potrzebuje zmian" - Jarosław DUDAŁA rozmawia z bratem Aloisem, ustępującym przełożonym wspólnoty w Taize.
- "Pustynia to stan serca" - Aleksander BAŃKA podgląda życie współczesnych eremitów.
- "Kto zgrzeszył?" - ks. Rafał BOGACKI objaśnia scenę uzdrowienia niewidomego z Ewangelii św. Jana.
- "Polak wybiera" - Bogumił ŁOZIŃSKI analizuje motywacje, którymi kierują się wyborcy.
- "Jak nie postawiono tamy tamie" - Piotr LEGUTKO przypomina historię budowy zapory w Czorsztynie i kontrowersje, jakie wywoływała ta inwestycja.
- "Kłopot w słuchawkach" - Katarzyna WIDERA-PODSIADŁO sprawdza, co stoi za gwałtownym wzrostem występowania wad słuchu u najmłodszych.
- "Mury, które pamiętają" - Tomasz WINIARSKI opowiada o losach kamienicy, w której w czasie Powstania Warszawskiego mieścił się szpital polowy.
- "Co się święci u sąsiadów" - Franciszek KUCHARCZAK przygląda się świętom, obchodzonym w krajach graniczących z Polską.
- "Jak social media zmieniają mózg" - Wojciech TEISTER wyjaśnia, w jaki sposób prozaiczne sprawdzanie powiadomień ma trwały wpływ na nasze mózgi.
- "Z chmur czytają jak z otwartej księgi" - Agnieszka HUF i Roman KOSZOWSKI z bliska przyglądają się najwyżej położonemu miejscu pracy w Polsce - obserwatorium na Kasprowym Wierchu.
A w "Gościu Gliwickim" - tylko w parafiach i w e-wydaniu (trzeba wybrać w lewym górnym rogu):
- "Pięć spotkań z Bachem" - Recital organowy w katedrze to jeden z koncertów, który odbył się w ramach tegorocznej 24. edycji Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego.
- "Mocna reprezentacja" - pierwsze wrażenia ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie - z diecezji gliwickiej w zorganizowanych grupach wyjechało ponad 130 osób plus 25-osobowa ekipa rowerowa NINIWA Team.
- "Aula św. Jana Pawła II" - To jedno z najczęściej wykorzystywanych pomieszczeń odrestaurowywanego Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, znajdujące się na pierwszym piętrze skrzydła zachodniego.
- "Sprzeciw wobec wandalizmu" - Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków podjął decyzję o przeznaczeniu 50 tys. złotych na naprawę nagrobków 150-letniego cmentarza żydowskiego w Zabrzu, które w czerwcu tego roku zostały zdewastowane.
- "Duch proboszcza" - Legenda związana z kościołem Wniebowzięcia NMP w Bytomiu.
- "Ocalone dziedzictwo Donnersmarcków" - Gdyby hrabia Guido zobaczył dzisiaj kościół św. Mikołaja w Reptach, z pewnością byłby zadowolony z efektów prac konserwatorskich i restauratorskich, które zostały w nim wykonane.
- Zapowiedzi wydarzeń.
«
‹
1
›
»
oceń artykuł