Nowy numer 38/2023 Archiwum

Śladami śląskich Żydów - zwiedzanie cmentarzy

Jednego dnia można odwiedzić żydowskie nekropolie w Krzepicach, Wielowsi i Gliwicach.

Stowarzyszenie Gliwicka 66 z Tarnowskich Gór zaprasza do udziału w bezpłatnej wycieczce, która odbędzie się 18 czerwca. Przejazd pomiędzy cmentarzami autokarem, po drodze opowieść o odwiedzanych miejscach i kulturze żydowskiej.

Początek zwiedzania o 9.00. Najpierw cmentarz żydowski w Krzepicach, następnie dawna synagoga i cmentarz żydowski w Wielowsi, a na koniec stary cmentarz żydowski w Gliwicach.

Planowana jest też przerwa na piknik w plenerze (uczestnicy zabierają własny prowiant). Powrót do Tarnowskich Gór w okolicach 17.00-17.30. Konieczna jest rezerwacja miejsca: gliwicka66@gmail.com. W tytule wiadomości należy wpisać: "Wycieczka 18 czerwca 2023", a w treści podać imię i nazwisko, numer telefonu oraz liczbę osób.

Stowarzyszenie Gliwicka 66 zaprasza również na zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach w każdą środę, od czerwca do września, od 17.00 do 19.00. Organizatorzy razem z wolontariuszami oprowadzają bezpłatnie po nekropolii, opowiadają o historii i kulturze tarnogórskich Żydów, specyfice tutejszego cmentarza oraz działalności stowarzyszenia. 12 lipca i 9 sierpnia oprowadzanie również w języku angielskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast