Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Region. ŚKUP znów działa po awarii

To oznacza powrót stałych rozwiązań - mowa m.in. o zakupie papierowych biletów miesięcznych w Punktach Obsługi Pasażera i poprzez przelanie określonej kwoty na konto organizatora transportu.

Przedstawiciele ZTM przypominają, że po usunięciu awarii nie obowiązują już tymczasowe rozwiązania. Są to: zakup papierowych biletów miesięcznych w Punktach Obsługi Pasażera i poprzez przelanie środków na konto organizatora transportu, samodzielne kasowanie biletów jednorazowych przy użyciu długopisu i kasowanie tych biletów w kasownikach dziurkujących, sprzedaż wszystkich rodzajów biletów jednorazowych przez kierowców. Natomiast możliwość nabycia biletów długookresowych przez mobilną aplikację mPay będzie dostępna do 21 lutego (wtorek).

Bilety długookresowe w wersji papierowej, zakupione w czasie awarii, zachowują swoją ważność (zgodnie z datą naniesioną na bilecie). Bilety kwartalne i półroczne zostaną zdalnie zakodowane przez ZTM na kartach ŚKUP do końca marca, dzięki czemu od początku kwietnia pasażerowie nie będą musieli posiadać ich papierowych odpowiedników podczas korzystania z komunikacji miejskiej. Osoby, które chcą, aby na karcie ŚKUP zakodować im papierowy bilet miesięczny, mogą w tej sprawie kontaktować się z ZTM mailowo (kancelaria@metropoliaztm.pl) lub pisemnie (Zarząd Transportu Metropolitalnego, ul. Barbary 21a, 40-053 Katowice).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy