Nowy numer 08/2024 Archiwum

Piotr Buchwald: Nasza stacja to potencjał ludzki i bogate wyposażenie sprzętowe

Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu świętuje 115 lat zorganizowanego ratownictwa górniczego na ziemiach polskich. Prezes stacji, dr inż. Piotr Buchwald na antenie Radia eM zaprosił na "Dzień Otwarty", który w Bytomiu odbędzie się w najbliższy piątek.

Piotr Buchwald: Nasza stacja to potencjał ludzki i bogate wyposażenie sprzętowe
Radio eM

Gość Radia eM wyliczył atrakcje, jakie będą czekać, na tych, którzy zajrzą do siedziby CSRG. A będą to m.in.: pokazy ewakuacji poszkodowanych, pokazy gaszenia palącego się metanu czy - bardzo widowiskowe - prezentacje sprawności grup alpinistycznych.

Prezes Piotr Buchwald wspomniał, że grupy ratownicze pomagały już swoim kolegom z Meksyku czy z Turcji. Jednostki nie biorą udziału w akcjach typowo górniczych. Są to również akcje po trzęsieniach ziemi. Prezes był również pytany o kwestie bezpieczeństwa w kontekście prób zwiększania wydobycia węgla w kopalniach regionu. - Na pierwszym miejscu liczy się bezpieczeństwo. Można przyspieszać, można dokonywać kierunków prowadzących do zwiększenia wydobycia, ale bezpieczeństwo zawsze musi być zachowane - podkreślił Piotr Buchwald.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy