Śląskie. 13 teatrów włączyło się w Noc Teatrów Metropolii

Dziś Noc Teatrów Metropolii. Z tej okazji 13 teatrów w regionie przygotowało specjalne atrakcje dla swoich widzów.

Najnowsza premiera pod tytułem "Węgla nie ma" za pół ceny, warsztaty aktorskie i zwiedzanie pracowni teatralnych - to atrakcje które przygotował Teatr Śląski na dzisiejszą Noc Teatrów Metropolii. - Będzie też impreza na katowickim Rynku - mówi Miłosz Markiewicz, kierownik literacki teatru:

Przygotowano też wystawę kostiumów teatralnych oraz wystawę plakatów prezentujących całą historię Teatru Śląskiego, który w tym roku obchodzi 115-lecie istnienia.

W Teatrze Nowym w Zabrzu są to przedstawienie dla dzieci i dwa spektakle komediowe dla dorosłych. Ale to jeszcze nie wszystko - mówi Beata Dąbrowiecka, kierownik literacki zabrzańskiej sceny:

Spektakl "Korzeniec" na podstawie powieści prof. Białasa będzie motywem przewodnim dzisiejszej Nocy Teatrów GZM w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Przygotowaliśmy szereg wydarzeń powiązanych z tą sztuką - mówi Jacek Jabrzyk, dyrektor artystyczny teatru:

Na koniec, już w teatrze będzie można obejrzeć  legendarne przedstawienie "Korzeniec" w wersji oryginalnej. Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest bezpłatny

Noc Teatrów Metropolii obchodzona jest po raz 12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..