Nowy numer 22/2023 Archiwum

Rozpoczęły się zapisy na franciszkańskie Święto Młodzieży

Ogólnopolskie spotkanie odbędzie się na Górze Świętej Anny już po raz 26.

Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodych i Powołań zaprasza na Święto Młodzieży. Odbędzie się ono jak zwykle w tygodniu przed uroczystością św. Anny – od poniedziałku 18 lipca do soboty 23 lipca. Hasłem przewodnim będzie: „Przejrzyj”.

W tym roku Święto organizowane jest już po raz dwudziesty szósty. W programie spotkania jak zawsze: codzienne modlitwy, konferencje i dyskusje w grupach oraz wieczorne koncerty. W tym roku na scenie Święta Młodzieży wystąpią m.in. Podzamek Boys, zespół NSA z Nysy, GG Duo oraz Teatr „Arka” z Wrocławia. Konferencje będą poświęcone tematyce społecznej i religijnej, m.in. problemom rodzinnym, uzależnień, ekologii, sekt, integracji z osobami niepełnosprawnymi itp. Gośćmi tegorocznego Święta Młodzieży będą m.in. siostry franciszkanki z Lasek, Małe Siostry Jezusa oraz Grzegorz Czerwicki – autor książki „Nie jesteś skazany”. Będzie można zasięgnąć porady specjalistów w trzech poradniach: psychologiczno-rodzinnej, informacji o sektach i powołaniowej.

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Domu Pielgrzyma. Koszt udziału 120 zł. Wyżywienie – z wyjątkiem zupy w porze obiadu – we własnym zakresie. W czasie Święta Młodzieży można zaangażować się w działalność kilku służb i posług. Są to: służba porządkowa, sanitarna, diakonia stołu i diakonia liturgiczna, press-office oraz grupa animatorów.

Szczegóły i zapisy (uczestnik musi mieć co najmniej 14 lat) na stronie swietomlodziezy.com

Będzie można się zapisać także w dniu rozpoczęcia Święta Młodzieży, ale osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą podpisaną przez rodziców zgodę - jej formularz na stronie internetowej Święta.

Rozpoczęły się zapisy na franciszkańskie Święto Młodzieży

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast