Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Wyprawa rowerowa z Gliwic na Hel

Dziesiątka nastoletnich rowerzystów ma do przejechania 700 kilometrów. Chcą ten sposób w zebrać pieniądze na gliwickie hospicjum.

Już jutro ekipa rowerowa, którą tworzą uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach, wyrusza w drogę. Za każdy przejechany kilometr sponsorzy zapłacę zadeklarowana kwotę. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rozbudowę gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

Wyprawa rowerowa z Gliwic na Hel   Członkowie ekipy to uczniowie szkoły podstawowej. Sylwia Milewska

Wyprawa odbywa się pod hasłem  „Wielkie poruszenie na gliwickim terenie”. - Moim marzeniem jest, żeby faktycznie stało się takie wielkie poruszenie, żeby jako osoby prywatne, ale też mali i duzi przedsiębiorcy, włączyli się w tę akcję. Dzięki temu, dodali siły dzieciakom, bo to dla nich jest niesamowita motywacja, a przede wszystkim wsparli hospicjum - mówi Anna Guzek, katechetka i organizatorka wyprawy, która prowadzi też szkolny klub rowerowy.

Tu już czwarta organizowana przez nią wyprawa charytatywna uczniów tej szkoły. Wcześniejsze wspierały dzieci i seniorów. Wydarzenie można śledzić na bieżąco na Faceboooku (Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum Wyprawa Gliwice - Hel) i tam do ostatniego dnia wyprawy można deklarować swoje wsparcie finansowe.

Pożegnać ich można jutro rano o 7.15 na boisku SP 21 w Gliwicach Sośnicy. Natomiast dzisiaj wieczorem o 18.00 w sośnickim kościele NMP Wspomożenia Wiernych zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczestników wyprawy, dobrodziejów, sponsorów oraz podopiecznych i pracowników Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy